KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14907192

nr 1490 7192

Lars Boethius

(1903-1968), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad -63, landskap. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm

Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 19 september 2022
kl 18:23:30

19/9 18:16:11 1      Vinnande bud

Lars Boethius

Läs mer om Lars Boethius